Omschrijving
De lat voor next-generation MSP’s ligt hoog. Klanten verwachten meer service, stellen hogere eisen aan het security- en privacybeleid en zijn alleen bereid om te betalen voor de diensten die écht waarde toevoegen. Ze gaan geen Service Level Agreement met u aan, maar een eXperience Level Agreement.
Eindklanten willen kortom meer voor minder, terwijl de kosten voor compliance exponentieel toenemen. Bij gelijkblijvende of zelfs dalende marges wordt u wel gedwongen tot een continue innovatie. De markt heeft namelijk geen mededogen met achterblijvers.
Donderdag 15 april organiseert Tech Data een Next-Generation MSP-workshop. Onze partner Provisior licht dan kort en bondig toe hoe MSP’s met nieuwe diensten de klantbeleving en klanttevredenheid verbeteren.